Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 GAFE Alekss Daniels ASMENS / RIGA  LAT 
2 HUSAINOVS Žans RIDZENE / RIGA  LAT 
3 FRICBERGS Mārcis Juris RIDZENE / RIGA  LAT 
4 KAULAKĀNS Valters ASMENS / RIGA  LAT 
5 ĀBELE Reinis RIDZENE / RIGA  LAT 
6 KUCEBA Nikita RIDZENE / RIGA  LAT 
7 ZDORS Markuss RIDZENE / RIGA  LAT 
8 BOGDANS Maksims ALLMANN / RIGA  LAT 
9 ZIMECS Andrejs ALLMANN / RIGA  LAT 
Round Scores
Pool #1
On strip 5-6  at 10:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 8 9 V V/M TS TR Ind
KAULAKĀNS Valters
ASMENS / LAT
1 D2 V5 D4 D2 V5 V5 D3 D4 3 0.38 30 31 -1
HUSAINOVS Žans
RIDZENE / LAT
2 V5 V5 D2 D3 V5 V5 D3 V5 5 0.63 33 22 +11
FRICBERGS Mārcis Juris
RIDZENE / LAT
3 D4 D2 D1 D3 V5 V5 D2 V5 3 0.38 27 30 -3
KUCEBA Nikita
RIDZENE / LAT
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 D3 V5 7 0.88 38 19 +19
ZDORS Markuss
RIDZENE / LAT
5 V5 V5 V4 D0 D2 D1 D2 D2 3 0.38 21 33 -12
BOGDANS Maksims
ALLMANN / LAT
6 D1 D0 D3 D4 V5 V5 D4 D4 2 0.25 26 35 -9
ĀBELE Reinis
RIDZENE / LAT
7 D1 D3 D3 D0 V5 D3 D0 V5 2 0.25 20 32 -12
GAFE Alekss Daniels
ASMENS / LAT
8 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 8 1.00 40 18 +22
ZIMECS Andrejs
ALLMANN / LAT
9 V5 D0 D0 D3 V5 V5 D1 D1 3 0.38 20 35 -15
Referee(s):
KAIGORODOVS Bogdans
RIDZENE / LAT
MASLOBOJEVA Emīlija
RIDZENE / LAT

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 GAFE Alekss Daniels ASMENS / RIGA  LAT  1.00  40  18  +22  Advanced
2 KUCEBA Nikita RIDZENE / RIGA  LAT  0.88  38  19  +19  Advanced
3 HUSAINOVS Žans RIDZENE / RIGA  LAT  0.63  33  22  +11  Advanced
4 KAULAKĀNS Valters ASMENS / RIGA  LAT  0.38  30  31  -1  Advanced
5 FRICBERGS Mārcis Juris RIDZENE / RIGA  LAT  0.38  27  30  -3  Advanced
6 ZDORS Markuss RIDZENE / RIGA  LAT  0.38  21  33  -12  Advanced
7 ZIMECS Andrejs ALLMANN / RIGA  LAT  0.38  20  35  -15  Advanced
8 BOGDANS Maksims ALLMANN / RIGA  LAT  0.25  26  35  -9  Advanced
9 ĀBELE Reinis RIDZENE / RIGA  LAT  0.25  20  32  -12  Eliminated
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) GAFE Alekss Daniels
ASMENS / LAT
 
  (1) GAFE Alekss Daniels
ASMENS / LAT
 
(8) BOGDANS Maksims
ALLMANN / LAT
 
15 - 4
Ref:  MASLOBOJEVA Emīlija  RIDZENE / LAT 
    (1) GAFE Alekss Daniels
ASMENS / LAT
 
(5) FRICBERGS Mārcis Juris
RIDZENE / LAT
 
  15 - 10
Ref:  KAIGORODOVS Bogdans  RIDZENE / LAT 
  (4) FRICBERGS Mārcis Juris
RIDZENE / LAT
 
 
(4) KAULAKĀNS Valters
ASMENS / LAT
 
15 - 13
Ref:  KAIGORODOVS Bogdans  RIDZENE / LAT 
 
    (1) GAFE Alekss Daniels
ASMENS / LAT
 
(3) HUSAINOVS Žans
RIDZENE / LAT
 
  15 - 11
Ref:  KAIGORODOVS Bogdans  RIDZENE / LAT 
  (3) HUSAINOVS Žans
RIDZENE / LAT
 
   
(6) ZDORS Markuss
RIDZENE / LAT
 
15 - 7
Ref:  KAIGORODOVS Bogdans  RIDZENE / LAT 
   
    (2) HUSAINOVS Žans
RIDZENE / LAT
 
 
(7) ZIMECS Andrejs
ALLMANN / LAT
 
  15 - 11
Ref:  MASLOBOJEVA Emīlija  RIDZENE / LAT 
 
  (2) KUCEBA Nikita
RIDZENE / LAT
 
 
(2) KUCEBA Nikita
RIDZENE / LAT
 
15 - 5
Ref:  MASLOBOJEVA Emīlija  RIDZENE / LAT 
 
   

Final Results
Event finished at 1:55 PM
Place Name Club(s) Country
1 GAFE Alekss Daniels ASMENS / RIGA  LAT 
2 HUSAINOVS Žans RIDZENE / RIGA  LAT 
3T FRICBERGS Mārcis Juris RIDZENE / RIGA  LAT 
3T KUCEBA Nikita RIDZENE / RIGA  LAT 
5 KAULAKĀNS Valters ASMENS / RIGA  LAT 
6 ZDORS Markuss RIDZENE / RIGA  LAT 
7 ZIMECS Andrejs ALLMANN / RIGA  LAT 
8 BOGDANS Maksims ALLMANN / RIGA  LAT 
9 ĀBELE Reinis RIDZENE / RIGA  LAT