Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 PROŠINA Sofija RIDZENE / RIGA  LAT 
2 ORLOVA Anna Marija RIDZENE / RIGA  LAT 
3 ŅEŠKO Milana RIDZENE / RIGA  LAT 
4 RAZAŠČONOKA Valerija DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
5 PLATKOVA Anna DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
6 BESECKA Darja DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
7 BORONENKO Ilona DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
8 JEGOROVA Aleksandra DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
9 MIHEJEVA Nellija ESPA / DAUGAVPILS  LAT 
10 SLOBODA Valērija 10  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
11 ZATRAVKINA Anna 11  MPBJSS / RIGA  LAT 
12 GEIKO Diana 12  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
13 JANEVIČA Sofija 13  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
14 PARAMONOVA Polina 14  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
15 KUDRJAŠOVA Vanesa 15  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
16 TIMOFEJEVA Uljana 16  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
Round Scores
Pool #1
On strip 1  at 10:30 AM
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
BORONENKO Ilona
DISVS / LAT
1 V5 D4 V5 V5 3 0.75 19 15 +4
GEIKO Diana
DISVS / LAT
2 D3 D0 D1 V5 1 0.25 9 16 -7
PROŠINA Sofija
RIDZENE / LAT
3 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 6 +14
BESECKA Darja
DISVS / LAT
4 D3 V5 D2 V5 2 0.50 15 11 +4
JANEVIČA Sofija
DISVS / LAT
5 D4 D1 D0 D0 0 0.00 5 20 -15
Referee(s):
LOBAČOVS Antons
DISVS / LAT

Pool #2
On strip 2  at 10:30 AM
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
PLATKOVA Anna
DISVS / LAT
1 D2 D4 V5 V5 2 0.50 16 16 0
ORLOVA Anna Marija
RIDZENE / LAT
2 V5 V5 V5 D3 3 0.75 18 9 +9
ZATRAVKINA Anna
MPBJSS / LAT
3 V5 D1 D4 V5 2 0.50 15 18 -3
PARAMONOVA Polina
DISVS / LAT
4 D2 D1 V5 D3 1 0.25 11 19 -8
JEGOROVA Aleksandra
DISVS / LAT
5 D4 V5 D4 V5 2 0.50 18 16 +2
Referee(s):
POPOVS Vadims
RIDZENE / LAT

Pool #3
On strip 3-4  at 10:30 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
RAZAŠČONOKA Valerija
DISVS / LAT
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 15 +10
SLOBODA Valērija
DISVS / LAT
2 D4 V5 D3 V5 V5 3 0.60 22 20 +2
ŅEŠKO Milana
RIDZENE / LAT
3 D3 D4 D1 V5 V5 2 0.40 18 21 -3
MIHEJEVA Nellija
ESPA / LAT
4 D4 V5 V5 V5 V5 4 0.80 24 15 +9
KUDRJAŠOVA Vanesa
DISVS / LAT
5 D2 D2 D4 D3 V5 1 0.20 16 23 -7
TIMOFEJEVA Uljana
DISVS / LAT
6 D2 D4 D2 D3 D3 0 0.00 14 25 -11
Referee(s):
LOGINOVS Daniels
DISVS / LAT
KUZŅECOVS Kirils
DISVS / LAT

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 PROŠINA Sofija RIDZENE / RIGA  LAT  1.00  20  +14  Advanced
2 RAZAŠČONOKA Valerija DISVS / DAUGAVPILS  LAT  1.00  25  15  +10  Advanced
3 MIHEJEVA Nellija ESPA / DAUGAVPILS  LAT  0.80  24  15  +9  Advanced
4 ORLOVA Anna Marija RIDZENE / RIGA  LAT  0.75  18  +9  Advanced
5 BORONENKO Ilona DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.75  19  15  +4  Advanced
6 SLOBODA Valērija 10  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.60  22  20  +2  Advanced
7 BESECKA Darja DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.50  15  11  +4  Advanced
8 JEGOROVA Aleksandra DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.50  18  16  +2  Advanced
9 PLATKOVA Anna DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.50  16  16  Advanced
10 ZATRAVKINA Anna 11  MPBJSS / RIGA  LAT  0.50  15  18  -3  Advanced
11 ŅEŠKO Milana RIDZENE / RIGA  LAT  0.40  18  21  -3  Advanced
12 GEIKO Diana 12  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.25  16  -7  Advanced
13 PARAMONOVA Polina 14  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.25  11  19  -8  Advanced
14 KUDRJAŠOVA Vanesa 15  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.20  16  23  -7  Advanced
15 TIMOFEJEVA Uljana 16  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.00  14  25  -11  Eliminated
16 JANEVIČA Sofija 13  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.00  20  -15  Eliminated
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) PROŠINA Sofija
RIDZENE / LAT
 
  (1) PROŠINA Sofija
RIDZENE / LAT
 
(16) -BYE-   
    (1) PROŠINA Sofija
RIDZENE / LAT
 
(9) PLATKOVA Anna
DISVS / LAT
 
  15 - 6
Ref:  KUZŅECOVS Kirils  DISVS / LAT 
  (8) PLATKOVA Anna
DISVS / LAT
 
 
(8) JEGOROVA Aleksandra
DISVS / LAT
 
15 - 13
Ref:  KUZŅECOVS Kirils  DISVS / LAT 
 
    (1) PROŠINA Sofija
RIDZENE / LAT
 
(5) BORONENKO Ilona
DISVS / LAT
 
  15 - 9
Ref:  KUZŅECOVS Kirils  DISVS / LAT 
  (5) BORONENKO Ilona
DISVS / LAT
 
   
(12) GEIKO Diana
DISVS / LAT
 
15 - 9
Ref:  LOBAČOVS Antons  DISVS / LAT 
   
    (4) ORLOVA Anna Marija
RIDZENE / LAT
 
 
(13) PARAMONOVA Polina
DISVS / LAT
 
  15 - 7
Ref:  LOBAČOVS Antons  DISVS / LAT 
 
  (4) ORLOVA Anna Marija
RIDZENE / LAT
 
 
(4) ORLOVA Anna Marija
RIDZENE / LAT
 
15 - 8
Ref:  LOBAČOVS Antons  DISVS / LAT 
 
    (1) PROŠINA Sofija
RIDZENE / LAT
 
(3) MIHEJEVA Nellija
ESPA / LAT
 
  15 - 9
Ref:  LOBAČOVS Antons  DISVS / LAT 
  (3) MIHEJEVA Nellija
ESPA / LAT
 
   
(14) KUDRJAŠOVA Vanesa
DISVS / LAT
 
15 - 9
Ref:  LOGINOVS Daniels  DISVS / LAT 
   
    (3) ŅEŠKO Milana
RIDZENE / LAT
 
   
(11) ŅEŠKO Milana
RIDZENE / LAT
 
  15 - 12
Ref:  LOGINOVS Daniels  DISVS / LAT 
   
  (6) ŅEŠKO Milana
RIDZENE / LAT
 
     
(6) SLOBODA Valērija
DISVS / LAT
 
15 - 7
Ref:  LOGINOVS Daniels  DISVS / LAT 
     
    (2) RAZAŠČONOKA Valerija
DISVS / LAT
 
 
(7) BESECKA Darja
DISVS / LAT
 
  15 - 11
Ref:  LOBAČOVS Antons  DISVS / LAT 
 
  (7) ZATRAVKINA Anna
MPBJSS / LAT
 
   
(10) ZATRAVKINA Anna
MPBJSS / LAT
 
15 - 13
Ref:  POPOVS Vadims  RIDZENE / LAT 
   
    (2) RAZAŠČONOKA Valerija
DISVS / LAT
 
 
(15) -BYE-    15 - 14
Ref:  POPOVS Vadims  RIDZENE / LAT 
 
  (2) RAZAŠČONOKA Valerija
DISVS / LAT
 
 
(2) RAZAŠČONOKA Valerija
DISVS / LAT
 
   
   

Final Results
Event finished at 1:20 PM
Place Name Club(s) Country
1 PROŠINA Sofija RIDZENE / RIGA  LAT 
2 RAZAŠČONOKA Valerija DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
3T ORLOVA Anna Marija RIDZENE / RIGA  LAT 
3T ŅEŠKO Milana RIDZENE / RIGA  LAT 
5 MIHEJEVA Nellija ESPA / DAUGAVPILS  LAT 
6 BORONENKO Ilona DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
7 PLATKOVA Anna DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
8 ZATRAVKINA Anna MPBJSS / RIGA  LAT 
9 SLOBODA Valērija DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
10 BESECKA Darja DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
11 JEGOROVA Aleksandra DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
12 GEIKO Diana DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
13 PARAMONOVA Polina DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
14 KUDRJAŠOVA Vanesa DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
15 TIMOFEJEVA Uljana DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
16 JANEVIČA Sofija DISVS / DAUGAVPILS  LAT