Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 MASLOBOJEVA Emīlija RIDZENE / STOPINI  LAT 
2 KUZMINA Ksenija ASMENS / RIGA  LAT 
3 KRASTIŅA Karolīna FLORETE / RIGA  LAT 
4 SINKOVIČA Gabriela FLORETE / RIGA  LAT 
5 KAIRĀNE Marija ASMENS / RIGA  LAT 
6 TO Žasmīne ASMENS / RIGA  LAT 
7 JUNELE Nikola ASMENS / RIGA  LAT 
8 ŠEMAROVA Juliana FLORETE / RIGA  LAT 
9 LIEPNIECE Hēra ALLMANN / RIGA  LAT 
10 KOZLOVA Polina 99  RIDZENE / RIGA  LAT 
11 RIŠKOVA Uļjana 99  RIDZENE / GARKALNE  LAT 
12 SITOVA Olga 99  RIDZENE / RIGA  LAT 
13 KOLOBEKOVA Alina 99  ASMENS / RIGA  LAT 
Round Scores
Pool #1
On strip 5  at 2:15 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
SINKOVIČA Gabriela
FLORETE / LAT
1 V5 D1 V5 V5 D1 V5 4 0.67 22 17 +5
KAIRĀNE Marija
ASMENS / LAT
2 D2 D4 D3 V5 D3 V5 2 0.33 22 24 -2
MASLOBOJEVA Emīlija
RIDZENE / LAT
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 11 +19
ŠEMAROVA Juliana
FLORETE / LAT
4 D2 V5 D2 V5 V5 V5 4 0.67 24 20 +4
KOLOBEKOVA Alina
ASMENS / LAT
5 D3 D3 D1 D4 D3 V5 1 0.17 19 29 -10
SITOVA Olga
RIDZENE / LAT
6 V5 V5 D1 D2 V5 V5 4 0.67 23 20 +3
LIEPNIECE Hēra
ALLMANN / LAT
7 D0 D1 D2 D1 D4 D3 0 0.00 11 30 -19
Referee(s):
KAIGORODOVS Bogdans
RIDZENE / LAT

Pool #2
On strip 6  at 2:15 PM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
KUZMINA Ksenija
ASMENS / LAT
1 V5 V5 D1 V5 V5 4 0.80 21 12 +9
TO Žasmīne
ASMENS / LAT
2 D2 V5 V5 V5 D1 3 0.60 18 17 +1
JUNELE Nikola
ASMENS / LAT
3 D0 D3 D3 V5 V5 2 0.40 16 20 -4
KOZLOVA Polina
RIDZENE / LAT
4 V5 D3 V5 V5 D4 3 0.60 22 14 +8
RIŠKOVA Uļjana
RIDZENE / LAT
5 D1 D1 D1 D0 D1 0 0.00 4 25 -21
KRASTIŅA Karolīna
FLORETE / LAT
6 D4 V5 D4 V5 V5 3 0.60 23 16 +7
Referee(s):
KUCEBA Nikita
RIDZENE / LAT

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 MASLOBOJEVA Emīlija RIDZENE / STOPINI  LAT  1.00  30  11  +19  Advanced
2 KUZMINA Ksenija ASMENS / RIGA  LAT  0.80  21  12  +9  Advanced
3 SINKOVIČA Gabriela FLORETE / RIGA  LAT  0.67  22  17  +5  Advanced
4 ŠEMAROVA Juliana FLORETE / RIGA  LAT  0.67  24  20  +4  Advanced
5 SITOVA Olga 99  RIDZENE / RIGA  LAT  0.67  23  20  +3  Advanced
6 KOZLOVA Polina 99  RIDZENE / RIGA  LAT  0.60  22  14  +8  Advanced
7 KRASTIŅA Karolīna FLORETE / RIGA  LAT  0.60  23  16  +7  Advanced
8 TO Žasmīne ASMENS / RIGA  LAT  0.60  18  17  +1  Advanced
9 JUNELE Nikola ASMENS / RIGA  LAT  0.40  16  20  -4  Advanced
10 KAIRĀNE Marija ASMENS / RIGA  LAT  0.33  22  24  -2  Advanced
11 KOLOBEKOVA Alina 99  ASMENS / RIGA  LAT  0.17  19  29  -10  Advanced
12 LIEPNIECE Hēra ALLMANN / RIGA  LAT  0.00  11  30  -19  Advanced
13 RIŠKOVA Uļjana 99  RIDZENE / GARKALNE  LAT  0.00  25  -21  Eliminated
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) MASLOBOJEVA Emīlija
RIDZENE / LAT
 
  (1) MASLOBOJEVA Emīlija
RIDZENE / LAT
 
(16) -BYE-   
    (1) MASLOBOJEVA Emīlija
RIDZENE / LAT
 
(9) JUNELE Nikola
ASMENS / LAT
 
  15 - 4
Ref:  KAIGORODOVS Bogdans  RIDZENE / LAT 
  (8) TO Žasmīne
ASMENS / LAT
 
 
(8) TO Žasmīne
ASMENS / LAT
 
15 - 4
Ref:  GAFE Alekss Daniels  ASMENS / LAT 
 
    (1) MASLOBOJEVA Emīlija
RIDZENE / LAT
 
(5) SITOVA Olga
RIDZENE / LAT
 
  15 - 8
Ref:  KAIGORODOVS Bogdans  RIDZENE / LAT 
  (5) SITOVA Olga
RIDZENE / LAT
 
   
(12) LIEPNIECE Hēra
ALLMANN / LAT
 
15 - 5
Ref:  KAIGORODOVS Bogdans  RIDZENE / LAT 
   
    (4) ŠEMAROVA Juliana
FLORETE / LAT
 
 
(13) -BYE-    15 - 13
Ref:  STAŠULĀNS Toms  RIDZENE / LAT 
 
  (4) ŠEMAROVA Juliana
FLORETE / LAT
 
 
(4) ŠEMAROVA Juliana
FLORETE / LAT
 
   
    (1) MASLOBOJEVA Emīlija
RIDZENE / LAT
 
(3) SINKOVIČA Gabriela
FLORETE / LAT
 
  15 - 9
Ref:  KAIGORODOVS Bogdans  RIDZENE / LAT 
  (3) SINKOVIČA Gabriela
FLORETE / LAT
 
   
(14) -BYE-       
    (3) SINKOVIČA Gabriela
FLORETE / LAT
 
   
(11) KOLOBEKOVA Alina
ASMENS / LAT
 
  15 - 8
Ref:  GAFE Alekss Daniels  ASMENS / LAT 
   
  (6) KOZLOVA Polina
RIDZENE / LAT
 
     
(6) KOZLOVA Polina
RIDZENE / LAT
 
15 - 6
Ref:  KUCEBA Nikita  RIDZENE / LAT 
     
    (2) KAIRĀNE Marija
ASMENS / LAT
 
 
(7) KRASTIŅA Karolīna
FLORETE / LAT
 
  15 - 13
Ref:  KUCEBA Nikita  RIDZENE / LAT 
 
  (7) KAIRĀNE Marija
ASMENS / LAT
 
   
(10) KAIRĀNE Marija
ASMENS / LAT
 
15 - 5
Ref:  STAŠULĀNS Toms  RIDZENE / LAT 
   
    (2) KAIRĀNE Marija
ASMENS / LAT
 
 
(15) -BYE-    15 - 6
Ref:  KUCEBA Nikita  RIDZENE / LAT 
 
  (2) KUZMINA Ksenija
ASMENS / LAT
 
 
(2) KUZMINA Ksenija
ASMENS / LAT
 
   
   

Final Results
Event finished at 6:25 PM
Place Name Club(s) Country
1 MASLOBOJEVA Emīlija RIDZENE / STOPINI  LAT 
2 KAIRĀNE Marija ASMENS / RIGA  LAT 
3T ŠEMAROVA Juliana FLORETE / RIGA  LAT 
3T SINKOVIČA Gabriela FLORETE / RIGA  LAT 
5 KUZMINA Ksenija ASMENS / RIGA  LAT 
6 SITOVA Olga RIDZENE / RIGA  LAT 
7 KOZLOVA Polina RIDZENE / RIGA  LAT 
8 TO Žasmīne ASMENS / RIGA  LAT 
9 KRASTIŅA Karolīna FLORETE / RIGA  LAT 
10 JUNELE Nikola ASMENS / RIGA  LAT 
11 KOLOBEKOVA Alina ASMENS / RIGA  LAT 
12 LIEPNIECE Hēra ALLMANN / RIGA  LAT 
13 RIŠKOVA Uļjana RIDZENE / GARKALNE  LAT