Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 SINKOVIČA Gabriela FLORETE / RIGA  LAT 
2 KRASTIŅA Karolīna FLORETE / RIGA  LAT 
3 ŠEMAROVA Juliana FLORETE / RIGA  LAT 
4 KOZLOVA Polina RIDZENE / RIGA  LAT 
5 JUNELE Nikola ASMENS / RIGA  LAT 
6 GOROHOVA Viktorija RIDZENE / RIGA  LAT 
7 ĀBELE Liene RIDZENE / RIGA  LAT 
8 SMIRNOVA Alise RIDZENE  LAT 
9 ŠĻAUKSTIŅA Nora 10  RIDZENE / RIGA  LAT 
10 TO Žasmīne 11  ASMENS / RIGA  LAT 
11 LIEPNIECE Hēra 12  ALLMANN / RIGA  LAT 
12 RIŠKOVA Uļjana 13  RIDZENE / GARKALNE  LAT 
13 SAVKINA Anna 14  ASMENS / RIGA  LAT 
14 VEKSLERE Katerina 15  FLORETE / RIGA  LAT 
15 ZIRNĪTE Nikola Aleksandra 16  ASMENS / JŪRMALA  LAT 
16 ROKJĀNE Dagmāra 17  ALLMANN / RIGA  LAT 
17 ORMANE Eva 18  RIDZENE  LAT 
18 BRIEDE Beatrise 19  RIDZENE / RIGA  LAT 
19 ŠANGINA Uljanova 20  RIDZENE / RIGA  LAT 
20 OSTROUHOVA Ustina 21  RIDZENE / RIGA  LAT 
Round Scores
Pool #1
On strip 5  at 1:30 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
GOROHOVA Viktorija
RIDZENE / LAT
1 D2 V5 V5 V5 V5 D0 4 0.67 22 18 +4
ĀBELE Liene
RIDZENE / LAT
2 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 12 +15
RIŠKOVA Uļjana
RIDZENE / LAT
3 D2 D0 V5 V5 V5 D2 3 0.50 19 18 +1
SAVKINA Anna
ASMENS / LAT
4 D3 D4 D2 V5 D4 D0 1 0.17 18 25 -7
ZIRNĪTE Nikola Aleksandra
ASMENS / LAT
5 D0 D1 D0 D0 D3 D0 0 0.00 4 30 -26
BRIEDE Beatrise
RIDZENE / LAT
6 D3 D0 D1 V5 V5 D0 2 0.33 14 27 -13
SINKOVIČA Gabriela
FLORETE / LAT
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 4 +26
Referee(s):
KUCEBA Nikita
RIDZENE / LAT

Pool #2
On strip 6  at 1:30 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
SMIRNOVA Alise
RIDZENE / LAT
1 V5 D4 D4 V5 V5 D4 3 0.50 27 21 +6
ŠANGINA Uljanova
RIDZENE / LAT
2 D2 V5 D0 D1 D0 D0 1 0.17 8 29 -21
ORMANE Eva
RIDZENE / LAT
3 V5 D4 D3 V5 V5 V5 4 0.67 27 17 +10
KRASTIŅA Karolīna
FLORETE / LAT
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 13 +17
VEKSLERE Katerina
FLORETE / LAT
5 D2 V5 D1 D0 V5 D2 2 0.33 15 24 -9
LIEPNIECE Hēra
ALLMANN / LAT
6 D2 V5 D1 D4 D3 D3 1 0.17 18 25 -7
JUNELE Nikola
ASMENS / LAT
7 V5 V5 D1 D2 V5 V5 4 0.67 23 19 +4
Referee(s):
GAFE Alekss Daniels
ASMENS / LAT

Pool #3
On strip 7  at 1:30 PM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
ŠĻAUKSTIŅA Nora
RIDZENE / LAT
1 D1 D1 D1 D0 D1 0 0.00 4 25 -21
OSTROUHOVA Ustina
RIDZENE / LAT
2 V5 D0 D1 D0 D0 1 0.20 6 21 -15
KOZLOVA Polina
RIDZENE / LAT
3 V5 V5 V5 V5 D4 4 0.80 24 9 +15
ROKJĀNE Dagmāra
ALLMANN / LAT
4 V5 V5 D0 D1 D0 2 0.40 11 17 -6
ŠEMAROVA Juliana
FLORETE / LAT
5 V5 V5 D3 V5 D4 3 0.60 22 11 +11
TO Žasmīne
ASMENS / LAT
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 9 +16
Referee(s):
MASLOBOJEVA Emīlija
RIDZENE / LAT

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 SINKOVIČA Gabriela FLORETE / RIGA  LAT  1.00  30  +26  Advanced
2 KRASTIŅA Karolīna FLORETE / RIGA  LAT  1.00  30  13  +17  Advanced
3 TO Žasmīne 11  ASMENS / RIGA  LAT  1.00  25  +16  Advanced
4 ĀBELE Liene RIDZENE / RIGA  LAT  0.83  27  12  +15  Advanced
5 KOZLOVA Polina RIDZENE / RIGA  LAT  0.80  24  +15  Advanced
6 ORMANE Eva 18  RIDZENE  LAT  0.67  27  17  +10  Advanced
7 JUNELE Nikola ASMENS / RIGA  LAT  0.67  23  19  +4  Advanced
8 GOROHOVA Viktorija RIDZENE / RIGA  LAT  0.67  22  18  +4  Advanced
9 ŠEMAROVA Juliana FLORETE / RIGA  LAT  0.60  22  11  +11  Advanced
10 SMIRNOVA Alise RIDZENE  LAT  0.50  27  21  +6  Advanced
11 RIŠKOVA Uļjana 13  RIDZENE / GARKALNE  LAT  0.50  19  18  +1  Advanced
12 ROKJĀNE Dagmāra 17  ALLMANN / RIGA  LAT  0.40  11  17  -6  Advanced
13 VEKSLERE Katerina 15  FLORETE / RIGA  LAT  0.33  15  24  -9  Advanced
14 BRIEDE Beatrise 19  RIDZENE / RIGA  LAT  0.33  14  27  -13  Advanced
15 OSTROUHOVA Ustina 21  RIDZENE / RIGA  LAT  0.20  21  -15  Advanced
16T LIEPNIECE Hēra 12  ALLMANN / RIGA  LAT  0.17  18  25  -7  Advanced
16T SAVKINA Anna 14  ASMENS / RIGA  LAT  0.17  18  25  -7  Advanced
18 ŠANGINA Uljanova 20  RIDZENE / RIGA  LAT  0.17  29  -21  Eliminated
19 ŠĻAUKSTIŅA Nora 10  RIDZENE / RIGA  LAT  0.00  25  -21  Eliminated
20 ZIRNĪTE Nikola Aleksandra 16  ASMENS / JŪRMALA  LAT  0.00  30  -26  Eliminated
Round Scores
View tableau from
Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
           
(1) SINKOVIČA Gabriela
FLORETE / LAT
 
  (1) SINKOVIČA Gabriela
FLORETE / LAT
 
(32) -BYE-   
    (1) SINKOVIČA Gabriela
FLORETE / LAT
 
(17) LIEPNIECE Hēra
ALLMANN / LAT
 
  15 - 10
Ref:  GAFE Alekss Daniels  ASMENS / LAT 
  (16) LIEPNIECE Hēra
ALLMANN / LAT
 
 
(16) SAVKINA Anna
ASMENS / LAT
 
5 - 0
Ref:  GAFE Alekss Daniels  ASMENS / LAT 
 
    (1) SINKOVIČA Gabriela
FLORETE / LAT
 
(9) ŠEMAROVA Juliana
FLORETE / LAT
 
  15 - 9
Ref:  BAĶIS Gints  MPBJSS / LAT 
  (9) ŠEMAROVA Juliana
FLORETE / LAT
 
   
(24) -BYE-       
    (8) GOROHOVA Viktorija
RIDZENE / LAT
 
 
(25) -BYE-    15 - 12
Ref:  GAFE Alekss Daniels  ASMENS / LAT 
 
  (8) GOROHOVA Viktorija
RIDZENE / LAT
 
 
(8) GOROHOVA Viktorija
RIDZENE / LAT
 
   
    (1) SINKOVIČA Gabriela
FLORETE / LAT
 
(5) KOZLOVA Polina
RIDZENE / LAT
 
  15 - 9
Ref:  KUCEBA Nikita  RIDZENE / LAT 
  (5) KOZLOVA Polina
RIDZENE / LAT
 
   
(28) -BYE-       
    (5) KOZLOVA Polina
RIDZENE / LAT
 
   
(21) -BYE-    15 - 5
Ref:  BAĶIS Gints  MPBJSS / LAT 
   
  (12) ROKJĀNE Dagmāra
ALLMANN / LAT
 
     
(12) ROKJĀNE Dagmāra
ALLMANN / LAT
 
       
    (4) KOZLOVA Polina
RIDZENE / LAT
 
 
(13) VEKSLERE Katerina
FLORETE / LAT
 
  15 - 6
Ref:  GAFE Alekss Daniels  ASMENS / LAT 
 
  (13) VEKSLERE Katerina
FLORETE / LAT
 
   
(20) -BYE-       
    (4) ĀBELE Liene
RIDZENE / LAT
 
 
(29) -BYE-    15 - 4
Ref:  BAĶIS Gints  MPBJSS / LAT 
 
  (4) ĀBELE Liene
RIDZENE / LAT
 
 
(4) ĀBELE Liene
RIDZENE / LAT
 
   
    (1) SINKOVIČA Gabriela
FLORETE / LAT
 
(3) TO Žasmīne
ASMENS / LAT
 
  15 - 2
Ref:  MASLOBOJEVA Emīlija  RIDZENE / LAT 
  (3) TO Žasmīne
ASMENS / LAT
 
   
(30) -BYE-       
    (3) TO Žasmīne
ASMENS / LAT
 
   
(19) -BYE-    15 - 5
Ref:  KUCEBA Nikita  RIDZENE / LAT 
   
  (14) BRIEDE Beatrise
RIDZENE / LAT
 
     
(14) BRIEDE Beatrise
RIDZENE / LAT
 
       
    (3) ORMANE Eva
RIDZENE / LAT
 
   
(11) RIŠKOVA Uļjana
RIDZENE / LAT
 
  15 - 13
Ref:  MASLOBOJEVA Emīlija  RIDZENE / LAT 
   
  (11) RIŠKOVA Uļjana
RIDZENE / LAT
 
       
(22) -BYE-           
    (6) ORMANE Eva
RIDZENE / LAT
 
     
(27) -BYE-    15 - 5
Ref:  KUCEBA Nikita  RIDZENE / LAT 
     
  (6) ORMANE Eva
RIDZENE / LAT
 
     
(6) ORMANE Eva
RIDZENE / LAT
 
       
    (2) JUNELE Nikola
ASMENS / LAT
 
 
(7) JUNELE Nikola
ASMENS / LAT
 
  15 - 13
Ref:  MASLOBOJEVA Emīlija  RIDZENE / LAT 
 
  (7) JUNELE Nikola
ASMENS / LAT
 
   
(26) -BYE-       
    (7) JUNELE Nikola
ASMENS / LAT
 
   
(23) -BYE-    15 - 5
Ref:  MASLOBOJEVA Emīlija  RIDZENE / LAT 
   
  (10) SMIRNOVA Alise
RIDZENE / LAT
 
     
(10) SMIRNOVA Alise
RIDZENE / LAT
 
       
    (2) JUNELE Nikola
ASMENS / LAT
 
 
(15) OSTROUHOVA Ustina
RIDZENE / LAT
 
  14 - 13
Ref:  KUCEBA Nikita  RIDZENE / LAT 
 
  (15) OSTROUHOVA Ustina
RIDZENE / LAT
 
   
(18) -BYE-       
    (2) KRASTIŅA Karolīna
FLORETE / LAT
 
 
(31) -BYE-    15 - 1
Ref:  MASLOBOJEVA Emīlija  RIDZENE / LAT 
 
  (2) KRASTIŅA Karolīna
FLORETE / LAT
 
 
(2) KRASTIŅA Karolīna
FLORETE / LAT
 
   
   

Final Results
Event finished at 5:26 PM
Place Name Club(s) Country
1 SINKOVIČA Gabriela FLORETE / RIGA  LAT 
2 JUNELE Nikola ASMENS / RIGA  LAT 
3T KOZLOVA Polina RIDZENE / RIGA  LAT 
3T ORMANE Eva RIDZENE  LAT 
5 KRASTIŅA Karolīna FLORETE / RIGA  LAT 
6 TO Žasmīne ASMENS / RIGA  LAT 
7 ĀBELE Liene RIDZENE / RIGA  LAT 
8 GOROHOVA Viktorija RIDZENE / RIGA  LAT 
9 ŠEMAROVA Juliana FLORETE / RIGA  LAT 
10 SMIRNOVA Alise RIDZENE  LAT 
11 RIŠKOVA Uļjana RIDZENE / GARKALNE  LAT 
12 ROKJĀNE Dagmāra ALLMANN / RIGA  LAT 
13 VEKSLERE Katerina FLORETE / RIGA  LAT 
14 BRIEDE Beatrise RIDZENE / RIGA  LAT 
15 OSTROUHOVA Ustina RIDZENE / RIGA  LAT 
16 LIEPNIECE Hēra ALLMANN / RIGA  LAT 
17 SAVKINA Anna ASMENS / RIGA  LAT 
18 ŠANGINA Uljanova RIDZENE / RIGA  LAT 
19 ŠĻAUKSTIŅA Nora RIDZENE / RIGA  LAT 
20 ZIRNĪTE Nikola Aleksandra ASMENS / JŪRMALA  LAT