Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 SKADIŅŠ Artūrs RIDZENE / RIGA  LAT 
2 ANISKO Nikita DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
3 MAĻINOVSKIS Aleksejs DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
4 KONOVALOVS Jevgenijs RIDZENE / RIGA  LAT 
5 FENDINS Luka MPBJSS / RIGA  LAT 
6 ZAMKOVOJS Daniils RIDZENE / RIGA  LAT 
7 MAGOMEDOVS Martins DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
8 GAILIS Arčibalds RIDZENE / RIGA  LAT 
9 DUBOVSKIS Ervīns DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
10 PENZEVS Pāvels 10  RIDZENE / RIGA  LAT 
11 FEDOTOVS Jegors 11  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
12 KŅESTJAPINS Aleksandrs 12  RIDZENE / RIGA  LAT 
13 MEDVEDEVS Vladlens 13  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
14 NOVICKIS Jurgens 14  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
15 PLIKUSOVS Maksims 15  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
16 MIHEJEVS Daniels 16  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
17 GRINKEVIČS Luka 17  RIDZENE / RIGA  LAT 
18 MIHAJLOVS Mars 18  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
19 PETERSONS Kristaps 19  RIDZENE / RIGA  LAT 
20 RIBAKOVS Nikita 20  DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
21 JUBELIS Kaspars 21  MPBJSS / RIGA  LAT 
22 MATUSEVICS Tomass 99  SPK  LAT 
23 REPKO Vadims   DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
Round Scores
Pool #1
On strip 1  at 1:30 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 8 V V/M TS TR Ind
MIHAJLOVS Mars
DISVS / LAT
1 D1 D1 D3 D0 D1 V5 V5 2 0.29 16 30 -14
MEDVEDEVS Vladlens
DISVS / LAT
2 V5 V5 V5 V5 D2 V5 V5 6 0.86 32 20 +12
MAGOMEDOVS Martins
DISVS / LAT
3 V5 D3 V5 D1 D2 V5 V5 4 0.57 26 23 +3
RIBAKOVS Nikita
DISVS / LAT
4 V5 D4 D2 D2 D0 V5 D1 2 0.29 19 30 -11
ZAMKOVOJS Daniils
RIDZENE / LAT
5 V5 D3 V5 V5 D1 V5 V5 5 0.71 29 16 +13
SKADIŅŠ Artūrs
RIDZENE / LAT
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 7 1.00 35 11 +24
KŅESTJAPINS Aleksandrs
RIDZENE / LAT
7 D4 D2 D4 D2 D3 D4 V5 1 0.14 24 31 -7
MATUSEVICS Tomass
SPK / LAT
8 D1 D2 D1 V5 D0 D1 D1 1 0.14 11 31 -20
Referee(s):
BESECKA Darja
DISVS / LAT

Pool #2
On strip 2  at 1:30 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
FEDOTOVS Jegors
DISVS / LAT
1 D4 D1 D3 D2 D4 D0 0 0.00 14 30 -16
NOVICKIS Jurgens
DISVS / LAT
2 V5 D3 D1 D1 V5 V5 3 0.50 20 23 -3
GRINKEVIČS Luka
RIDZENE / LAT
3 V5 V5 D2 D1 D4 D3 2 0.33 20 24 -4
ANISKO Nikita
DISVS / LAT
4 V5 V5 V5 V5 V5 D0 5 0.83 25 14 +11
GAILIS Arčibalds
RIDZENE / LAT
5 V5 V5 V5 D0 V5 D4 4 0.67 24 14 +10
PETERSONS Kristaps
RIDZENE / LAT
6 V5 D0 V5 D3 D0 D4 2 0.33 17 28 -11
FENDINS Luka
MPBJSS / LAT
7 V5 D4 V5 V5 V5 V5 5 0.83 29 16 +13
Referee(s):
JEGOROVA Aleksandra
DISVS / LAT

Pool #3
On strip 3-4  at 1:30 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 8 V V/M TS TR Ind
MIHEJEVS Daniels
DISVS / LAT
1 V5 D2 V5 D4 D0 V5 V5 4 0.57 26 26 0
PLIKUSOVS Maksims
DISVS / LAT
2 D1 D3 D1 D1 D0 D2 D2 0 0.00 10 35 -25
DUBOVSKIS Ervīns
DISVS / LAT
3 V5 V5 D2 D1 D2 V5 V5 4 0.57 25 27 -2
KONOVALOVS Jevgenijs
RIDZENE / LAT
4 D4 V5 V5 V2 D2 D3 D4 3 0.43 25 24 +1
PENZEVS Pāvels
RIDZENE / LAT
5 V5 V5 V5 D1 D4 V5 V5 5 0.71 30 19 +11
MAĻINOVSKIS Aleksejs
DISVS / LAT
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 D4 6 0.86 34 16 +18
JUBELIS Kaspars
MPBJSS / LAT
7 D3 V5 D4 V5 D3 D3 D4 2 0.29 27 30 -3
REPKO Vadims
DISVS / LAT
8 D3 V5 D3 V5 D3 V5 V5 4 0.57 29 29 0
Referee(s):
PROŠINA Sofija
RIDZENE / LAT
RAZAŠČONOKA Valerija
DISVS / LAT

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 SKADIŅŠ Artūrs RIDZENE / RIGA  LAT  1.00  35  11  +24  Advanced
2 MAĻINOVSKIS Aleksejs DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.86  34  16  +18  Advanced
3 MEDVEDEVS Vladlens 13  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.86  32  20  +12  Advanced
4 FENDINS Luka MPBJSS / RIGA  LAT  0.83  29  16  +13  Advanced
5 ANISKO Nikita DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.83  25  14  +11  Advanced
6 ZAMKOVOJS Daniils RIDZENE / RIGA  LAT  0.71  29  16  +13  Advanced
7 PENZEVS Pāvels 10  RIDZENE / RIGA  LAT  0.71  30  19  +11  Advanced
8 GAILIS Arčibalds RIDZENE / RIGA  LAT  0.67  24  14  +10  Advanced
9 MAGOMEDOVS Martins DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.57  26  23  +3  Advanced
10 REPKO Vadims   DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.57  29  29  Advanced
11 MIHEJEVS Daniels 16  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.57  26  26  Advanced
12 DUBOVSKIS Ervīns DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.57  25  27  -2  Advanced
13 NOVICKIS Jurgens 14  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.50  20  23  -3  Advanced
14 KONOVALOVS Jevgenijs RIDZENE / RIGA  LAT  0.43  25  24  +1  Advanced
15 GRINKEVIČS Luka 17  RIDZENE / RIGA  LAT  0.33  20  24  -4  Advanced
16 PETERSONS Kristaps 19  RIDZENE / RIGA  LAT  0.33  17  28  -11  Advanced
17 JUBELIS Kaspars 21  MPBJSS / RIGA  LAT  0.29  27  30  -3  Advanced
18 RIBAKOVS Nikita 20  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.29  19  30  -11  Advanced
19 MIHAJLOVS Mars 18  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.29  16  30  -14  Eliminated
20 KŅESTJAPINS Aleksandrs 12  RIDZENE / RIGA  LAT  0.14  24  31  -7  Eliminated
21 MATUSEVICS Tomass 99  SPK  LAT  0.14  11  31  -20  Eliminated
22 FEDOTOVS Jegors 11  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.00  14  30  -16  Eliminated
23 PLIKUSOVS Maksims 15  DISVS / DAUGAVPILS  LAT  0.00  10  35  -25  Eliminated
Round Scores
View tableau from
Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
           
(1) SKADIŅŠ Artūrs
RIDZENE / LAT
 
  (1) SKADIŅŠ Artūrs
RIDZENE / LAT
 
(32) -BYE-   
    (1) SKADIŅŠ Artūrs
RIDZENE / LAT
 
(17) JUBELIS Kaspars
MPBJSS / LAT
 
  15 - 6
Ref:  BESECKA Darja  DISVS / LAT 
  (16) PETERSONS Kristaps
RIDZENE / LAT
 
 
(16) PETERSONS Kristaps
RIDZENE / LAT
 
15 - 9
Ref:  RAZAŠČONOKA Valerija  DISVS / LAT 
 
    (1) SKADIŅŠ Artūrs
RIDZENE / LAT
 
(9) MAGOMEDOVS Martins
DISVS / LAT
 
  15 - 11
Ref:  BESECKA Darja  DISVS / LAT 
  (9) MAGOMEDOVS Martins
DISVS / LAT
 
   
(24) -BYE-       
    (8) GAILIS Arčibalds
RIDZENE / LAT
 
 
(25) -BYE-    15 - 6
Ref:  BESECKA Darja  DISVS / LAT 
 
  (8) GAILIS Arčibalds
RIDZENE / LAT
 
 
(8) GAILIS Arčibalds
RIDZENE / LAT
 
   
    (1) ANISKO Nikita
DISVS / LAT
 
(5) ANISKO Nikita
DISVS / LAT
 
  15 - 12
Ref:  BESECKA Darja  DISVS / LAT 
  (5) ANISKO Nikita
DISVS / LAT
 
   
(28) -BYE-       
    (5) ANISKO Nikita
DISVS / LAT
 
   
(21) -BYE-    15 - 7
Ref:  JEGOROVA Aleksandra  DISVS / LAT 
   
  (12) DUBOVSKIS Ervīns
DISVS / LAT
 
     
(12) DUBOVSKIS Ervīns
DISVS / LAT
 
       
    (4) ANISKO Nikita
DISVS / LAT
 
 
(13) NOVICKIS Jurgens
DISVS / LAT
 
  15 - 7
Ref:  JEGOROVA Aleksandra  DISVS / LAT 
 
  (13) NOVICKIS Jurgens
DISVS / LAT
 
   
(20) -BYE-       
    (4) FENDINS Luka
MPBJSS / LAT
 
 
(29) -BYE-    14 - 13
Ref:  JEGOROVA Aleksandra  DISVS / LAT 
 
  (4) FENDINS Luka
MPBJSS / LAT
 
 
(4) FENDINS Luka
MPBJSS / LAT
 
   
    (1) ANISKO Nikita
DISVS / LAT
 
(3) MEDVEDEVS Vladlens
DISVS / LAT
 
  15 - 8
Ref:  PROŠINA Sofija  RIDZENE / LAT 
  (3) MEDVEDEVS Vladlens
DISVS / LAT
 
   
(30) -BYE-       
    (3) KONOVALOVS Jevgenijs
RIDZENE / LAT
 
   
(19) -BYE-    15 - 11
Ref:  PROŠINA Sofija  RIDZENE / LAT 
   
  (14) KONOVALOVS Jevgenijs
RIDZENE / LAT
 
     
(14) KONOVALOVS Jevgenijs
RIDZENE / LAT
 
       
    (3) ZAMKOVOJS Daniils
RIDZENE / LAT
 
   
(11) MIHEJEVS Daniels
DISVS / LAT
 
  15 - 7
Ref:  PROŠINA Sofija  RIDZENE / LAT 
   
  (11) MIHEJEVS Daniels
DISVS / LAT
 
       
(22) -BYE-           
    (6) ZAMKOVOJS Daniils
RIDZENE / LAT
 
     
(27) -BYE-    15 - 10
Ref:  PROŠINA Sofija  RIDZENE / LAT 
     
  (6) ZAMKOVOJS Daniils
RIDZENE / LAT
 
     
(6) ZAMKOVOJS Daniils
RIDZENE / LAT
 
       
    (2) MAĻINOVSKIS Aleksejs
DISVS / LAT
 
 
(7) PENZEVS Pāvels
RIDZENE / LAT
 
  15 - 8
Ref:  RAZAŠČONOKA Valerija  DISVS / LAT 
 
  (7) PENZEVS Pāvels
RIDZENE / LAT
 
   
(26) -BYE-       
    (7) PENZEVS Pāvels
RIDZENE / LAT
 
   
(23) -BYE-    15 - 6
Ref:  RAZAŠČONOKA Valerija  DISVS / LAT 
   
  (10) REPKO Vadims
DISVS / LAT
 
     
(10) REPKO Vadims
DISVS / LAT
 
       
    (2) MAĻINOVSKIS Aleksejs
DISVS / LAT
 
 
(15) GRINKEVIČS Luka
RIDZENE / LAT
 
  13 - 8
Ref:  RAZAŠČONOKA Valerija  DISVS / LAT 
 
  (15) GRINKEVIČS Luka
RIDZENE / LAT
 
   
(18) RIBAKOVS Nikita
DISVS / LAT
 
15 - 9
Ref:  BESECKA Darja  DISVS / LAT 
   
    (2) MAĻINOVSKIS Aleksejs
DISVS / LAT
 
 
(31) -BYE-    15 - 11
Ref:  RAZAŠČONOKA Valerija  DISVS / LAT 
 
  (2) MAĻINOVSKIS Aleksejs
DISVS / LAT
 
 
(2) MAĻINOVSKIS Aleksejs
DISVS / LAT
 
   
   

Final Results
Event finished at 5:36 PM
Place Name Club(s) Country
1 ANISKO Nikita DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
2 MAĻINOVSKIS Aleksejs DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
3T SKADIŅŠ Artūrs RIDZENE / RIGA  LAT 
3T ZAMKOVOJS Daniils RIDZENE / RIGA  LAT 
5 FENDINS Luka MPBJSS / RIGA  LAT 
6 PENZEVS Pāvels RIDZENE / RIGA  LAT 
7 GAILIS Arčibalds RIDZENE / RIGA  LAT 
8 KONOVALOVS Jevgenijs RIDZENE / RIGA  LAT 
9 MEDVEDEVS Vladlens DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
10 MAGOMEDOVS Martins DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
11 REPKO Vadims DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
12 MIHEJEVS Daniels DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
13 DUBOVSKIS Ervīns DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
14 NOVICKIS Jurgens DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
15 GRINKEVIČS Luka RIDZENE / RIGA  LAT 
16 PETERSONS Kristaps RIDZENE / RIGA  LAT 
17 JUBELIS Kaspars MPBJSS / RIGA  LAT 
18 RIBAKOVS Nikita DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
19 MIHAJLOVS Mars DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
20 KŅESTJAPINS Aleksandrs RIDZENE / RIGA  LAT 
21 MATUSEVICS Tomass SPK  LAT 
22 FEDOTOVS Jegors DISVS / DAUGAVPILS  LAT 
23 PLIKUSOVS Maksims DISVS / DAUGAVPILS  LAT