Projekts PAUKOSANA.TV

Paukošana ir viens no nedaudzajiem sporta veidiem, kas ir bijis pārstāvēts visās modernajās Olimpiskajās spēlēs kopš modernās olimpiskās kustības pirmsākumiem, pirmajām spēlēm 1896. gadā Atēnās. Zobencīņas, protams, ir tikušas praktizētas no senseniem laikiem, bet kā sporta veids paukošana sāka attīstīties tikai 14-15. gadsimtā. Itāļi un vācieši joprojām strīdās, kurš no viņiem īsti bija šī sporta veida aizsācējs, tomēr tas sporta veids, ko mēs pazīstam kā sporta paukošanu šodien, ir radīts Francijā. Tieši tāpēc arī oficiālā paukošanas terminoloģija ir franču valodā un jebkurās starptautiskajās sacensībās tiesāšana vēl joprojām notiek franču valodā.

Latvijā šis sporta veids savus ziedu laikus piedzīvoja 1950-tajos gados, pateicoties Bruno Habarovam, kas 1959.gadā izcīnija Pasaules čempiona titulu paukošanā ar špagu, un kļuva arī par Latvijas populārāko sportistu. 1960. gadā Olimpiskajās spēlēs Romā Bruno Habarovs izcīnija 2 bronzas medaļas (individuāli un komandā) un piedalījās arī 1964. gada olimpiskajās spēlēs. Vēl joprojām neviens no Latvijas paukotājiem šos panākumus nav pārspējis. 2000. gadā Sidnejas Olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēja Jūlija Vansoviča, izcīnot 16. vietu.

Latvijā šīs sporta veids nebauda ne lielu popularitāti ne arī nopietnu mediju uzmanību pat neskatoties uz to, ka laiku pa laikam kāds no Latvijas paukotājiem pamanās pat kādu medaļu no starptautiskām sacensībām atvest mājās. Iemeslu tam protams ir daudz un ar šī projekta palīdzību mēģināsim tos noskaidrot un varbūt arī labot. Kā nekā izslavētajam intravertajam latvietim šis sporta veids ir vairāk nekā piemērots, jo dod to unikālo iespēju slēpties aiz maskas un pabūt vienatnē ar sevi. Tāpat pateicoties dažu treneru cīņas sparam Latvijā ir iespēja trenēties visos 3 ieroču veidos un arī paraolimpiskajā ratiņpaukošanā.

PAUKOSANA.TV šobrīd ir vienīgais resurss latviešu valodā, kur varēsiet uzzināt visu par paukošanu. Gan jaunākās ziņas, sacensību rezultātus, gan arī visu , ko komentāros vai sūtot privātu ziņu, pavaicāsiet.

Ja ir vēlme iesaistīties projektā, rakstiet. Ja vienkārši interesanti, dalieties ar draugiem. Un tiem, kas vēl nekad nav mēģinājuši, ar paukošanu nodarboties nekad nav par vēlu.

Ja esi atradis tekstā kļūdu vai neprecizitāti, lūdzu painformē, iezīmējot kļūdaino tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Padalies ar informāciju

Related posts