Eiropas U23 čempionāts Plovdivā, pieticīgi rezultāti un pamatīgi plūdi

No 29.maija līdz 2.jūnijam Plovdivā (Bulgārija) norisinājās kārtējais Eiropas U23 čempionāts paukošanā. Latviju sacensībās pārstāvēja Lukass Teteris un Vitālijs Kuceba trenera Valda Kupča vadībā.

No piecām dienām trīs bija atvēlētas individuālajām sacensībām un divas komandu sacensībām.

Pirmajā dienā programmā špaga sievietēm un zobens vīriešiem. Medaļas tika sadalītas bez lieliem pārsteigumiem, paukošanas lielvalstu starpā. Špagā par Eiropas čempioni tika kronēta Roberta Mardzani (Itālija), 2. vieta Aleksandrai Predesku (Rumānija) un 3.vieta Krievijas pārstāvēm Irinai Ohotņikovai un Anastasijai Soldatovai. Par čempionu paukošanā ar zobenu kļuva Anatolijs Kostenko (Krievija), 2. vieta Leonardo Dreosi (Itālija) , 3. vieta George Dragomirs (Rumānija) un Rauls Bonah (Vācija).

Otrajā dienā programmā florete sievietēm un špaga vīriešiem. Par Eiropas čempioni paukošanā ar floreti kļuva Solene Butruille (Francija) , 2. vieta Jūlija Vaļčuk (Polija), 3.vietā Viktorija Jusuva (Krievija) un uzlecošā Itālijas paukošanas zvaigzne  Elena Tangerlini. Par čempionu paukošanā ar špagu tika kronēts Pauls Alegre (Francija), 2.vieta Vojciks Kolančuks (Polija) un trešo vietu savā starpā dalīja itāļi Federiko Vismara un Davide Di Veroli.

Trešajā dienā programmā zobens sievietēm un florete vīriešiem. Līdz ar to beidzot bijām sagaidījuši arī mūsējo startu. Lukass Teteris, nesen atgriezies pēc gadu ilgas traumas ārstēšanas, ar 2:3 tika ārā no apakšgrupas un pirmajā cīņā tikās ar rumāni Benjaminu Bodo. Līdz minūtes pārtraukumam cīņa bija diezgan līdzīga, tomēr pēc pauzes rumānis nezin kur bija dabūjis raķetes ātrumu un veica pāris neatbildētus, veiklus uzbrukumus, noslēdzot cīņu sev par labu ar 15:11. Līdz ar to Lukasam 40. vieta. Vitālijs Kuceba no apakšgrupas izkļuva ar rezultātu 3:3, kas gan nozīmēja ne pārāk ērtus pretiniekus turpmākajās cīņās. Ja pirmajā cīņā Malte Vestesons no Zviedrijas nesagādāja lielas problēmas 15:8, tad jau nākamajā pretī bija titulētais itālis Giljoms Bjanki, kam nācās piekāpties ar 15:12. Rezultātā 26. vieta. Jāsaka gan, ka Vitālijs trenējoties ASV ir diezgan manāmi pieslīpējis savas paukošanas iemaņas un kā pats atzina, ir apzinājies kur pietrūkst un turpina strādāt pie tā, kas šoreiz radīja trīs punktu iztrūkumu, lai tiktu tālāk. 

Savukārt Eiropas čempions paukošanā ar floreti šķiet paukošanas fani jau paredzēja pirms sacensību sākuma, jo uzvārds Borodačevs pēdējā laikā izskan bieži un dubultā, dvīņu brāļi liek par sevi runāt. Šoreiz arī pie pirmās vietas ļoti pārliecinoši un skaisti, kā vienmēr, tika Kirils Borodačevs, otrajā vietā atstājot itāļu “aktiermākslas meistaru” Dāvidu Filippi. 3.vieta un bronzas medaļas Rogeram Valerandam (Francija) un itālim Giljomam Bjanki. Paukošanā ar zobenu beidzot uzzinājām,ka Eiropā ir vēl dažas valstis. Čempiona tituls Azerbaidžānai, ko pārstāvēja Anna Bašta. 2.vieta Lūcijai Lukarini (Itālija) , 3.vieta Jevgēnija Podpaskova (Krievija) un arī kaimiņi baltkrievi pamanījās tikt pie bronzas medaļas, par to parūpējās Paļina Kaspiarovič.

Komandu sacensības, rezultāti :

paukošanā ar zobenu vīriešiem 1. Rumānija, 2. Vācija, 3. Itālija;
paukošanā ar špagu sievietēm 1. Itālija, 2, Ukraina, 3. Ungārija;
paukošanā ar floreti sievietēm 1. Krievija, 2. Francija, 3. Polija;
paukošanā ar zobenu sievietēm 1. Krievija, 2. Polija, 3. Itālija;
paukošanā ar špagu vīriešiem 1. Francija, 2. Itālija, 3. Vācija;
paukošanā ar floreti vīriešiem 1. Itālija, 2. Francija, 3. Krievija.

Pamatīgu slapjo šovu  sacensību noslēguma dienā nodrošināja daba. Pēcpusdienā pilsētā sākās nepieredzētas lietusgāzes, kas pamatīgi applūdināja ielas. Sava tiesa tika arī Plovdivas starptautiskās izstādes paviljonam, kur norisinājās sacensības.  Sacensību gaitu tas gan par laimi neietekmēja, jo slapjums tika tikai zāles daļa, kur jau sacensības bija beigušās un celiņi novākti. Toties komandu sacensību uzvarētāji varēja izbaudīt mēreni siltu dušu vai arī jauku peldi ielās, pa ceļam uz viesnīcu.

Jau 17. jūnijā sākas Eiropas čempionāts paukošanā pieaugušajiem. Sekojiet līdzi!

Vairāk foto un video.

ECH U23 Oficiālie rezultāti.

 

Ja esi atradis tekstā kļūdu vai neprecizitāti, lūdzu painformē, iezīmējot kļūdaino tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Padalies ar informāciju

Related posts