Aizvadīts pasaules čempionāts Toruņā

      No 6. līdz 14. aprīlim Polijā, Toruņā norisinājās Pasaules čempionāts paukošanā kadetiem un junioriem. Pasaules mēroga sacensības vecuma grupās U20 un U17 norsinās katru gadu un tās ir arī katru gadu lielākās paukošanas sacensības pasaulē.
 

Tā kā sacensības notiek divās vecuma grupās, tad dalībnieku skaits parasti ir lielāks nekā pieaugušo pasaules čempionātā. Šogad Polijā bija ieradušies 1380 paukotāji no 96 valstīm. Latvija visos ieroču veidos kopā pārstāvēja 15 sportisti ar 9 treneru atbalstu. Tāpat, izmantojot situāciju, ka čempionāts norisinās ģeogrāfiski gandrīz vai kaimiņvalstī, atbalstīt sportistus bija ieradies arī neliels pulciņš aktīvāko fanu. Mājās palikušie atbalstītāji protams varēja sekot līdzi jaunākajai informācijai no notikuma vietas paukosana.tv Facebook lapā.
     Rezultātu apkopojumu varat atrast šeit : ZOBENS, FLORETE, ŠPAGA. 
 
     Toruņa, kas ir viena no Polijas vecākajām pilsētām, var lepoties ne tikai ar skaistu vecpilsētu. Nelielā pilsēta ar mazliet vairāk kā 200 000 iedzīvotāju šogad ir kļuvusi par vienu no Eiropas sporta pilsētām un uz vairāk kā nedēļu arī par pasaules paukošanas galvaspilsētu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sabiedriskais transports  
Tā kā junioru un kadetu pasaules čempionāts lielākās paukošanas sacensības pasaulē, tad organizācijai tas sagādā ne mazums raižu. Pirmais jautājums, kas jārisina, lai varētu organizēt šādu pasākumu ir piemērotu telpu atrašana. Toruņā škiet ar sportam piemērotām telpām nav problēmu. 2014. gadā tika atklāta plaša un moderna multisporta un pasākumu arēna, Arena Torun, kas var ietilpināt pat līdz 10 000 skatītājus. Arēnas četros stāvos ir pieteikami gan tehnisko palīgtelpu, gan vietas sportistiem un viesiem, kafejnīcām un pat nelielai viesnīcai sportistiem. Tomēr paukošanas sacensību vajadzības arī tik modernā sporta arēnā apmierināt nav viegli.  Polija gan nav “pirmo reizi ar pīpi uz jumta”, jo 2016. gadā šajās pašās telpās norisinājās Eiropas čempionāts paukošanā. Tomēr junioru un kadetu pasaules čempionāts, ar daudz lielāko dalībnieku skaitu, nebija tehniski viegls uzdevums pat tik modernā arēnā. Lai nodrošinātu sacensību veiksmīgu norisi bija nepieciešams izplānot un izvietot 28 celiņus. 19 tika izvietoti galvenajā sporta arēnā un 9 blakus esošajā telpā. Treniņu celiņi tika organizēti atsevišķās telpās ārpus Arena Torun. Lai izvietotu celiņus un visu nepieciešamo aparatūru apmēram desmit dažāda profila tehniķiem bija nepieciešamas 3 dienas.
Arena Torun ikdienā
Arena Torun paukošanas sacensību laikā (foto FIE)
     Priekšsacīkstēs celiņu izvietojums gan radīja ne mazums neērtību treneriem, kam ierobežotās vietas dēļ centrālajā laukumā atrasties netika atļauts un nekas cits neatlika kā skriet apkārt pa arēnas apli un mēģināt izkliegt kādu padomu, ko gan tie, kas paukoja uz celiņiem laukuma vidū, diezin vai sadzirdēja. Tāpat arī dažiem celiņiem nebija redzams tablo no malas un nācās rūpīgi skaitīt rezultātu uz pirkstiem un mēģināt uzminēt cik gan laika ir atlicis līdz cīņas beigām.
     Nevienas augsta līmeņa paukošanas sacensības nenotiek bez modernajām tehnoloģijām, kas atvieglo dzīvi gan sportistiem gan līdzjutējiem. Rezultāti tiek attēloti gan uz lielajiem ekrāniem arēnā, gan internetā, tāpat arī arēnā bija pieejams bezmaksas WiFi tīkls. Live rezultātu nodrošināšanai visu celiņu tablo bija pieslēgts vienotam tīklam, lai to realizētu, kabeļu tīkla kopējais garums arēnā bija vairāk kā 3 km. Tāpat arī tika nodrošināts video atkārtojums tiesnešiem atbilstoši FIE noteikumiem un live stream YouTube un arī TV translācijas.
 
Video tiesāšanas sistēma
     Modernās tehnoloģijas un speciāla programmatūra nāk talkā arī lai automatizētu sportistu, treneru un viesu akreditācijas procesu un palīdzētu nodrošināt visās FIE sacensībās obligāto ekipējuma kontroles procesu. Protams neiztikt arī bez brīvprātīgo palīdzības un šajās sacensības kopumā darbojās ap 400 brīvprātīgie palīgi, lielākoties skolnieki un studenti. Toruņā ir 3 paukošanas klubi, bet ar šiem paukošanas entuziastiem vien nepietika, lai nodrošinātu orgnizatoriskās vajadzības, tāpēc brīvprātīgo rindās bija arī daudzi, kas paukošanu klātienē redzēja pirmo reizi.
 
Mazākie brīvprātīgie cītīgi seko līdzi Polijas sportista startam
Ekipējuma izsniegšana sportistiem pēc ekipējuma kontroles
 
     Sacensībās pirmo reizi tika testēta jauna tipa bezvadu paukošanas sistēma. Tomēr tehnisku problēmu dēļ, no pilna testa nācās atteikties jau pirmajā dienā, zālē bija tik daudz signālu traucējošu aspektu, ka sistēma nespēja pilnvērtīgi strādāt. Tika izmantotas tikai krāsainās lampiņas maskās, kas protams izskatās skaisti, bet paukotājiem bezvadu ērtības gan izpaliek. Un ja jau stāsts ir par lampiņām, tad nevar nepieminēt iespaidīgo gaismas šovu atklāšanas ceremonijā, kas jāatzīst bija viena no tehniski visinteresantākajām paukošanas sacensību atklāšanas ceremonijām.
 
Finālceliņš izgaismots Polijas karoga krāsās atklāšanas dienā
     Kā ierasts sacensību noslēguma dienā, “stafetes kociņš”, kas paukošanas sacensību gadījumā ir FIE karogs, tika nodots nākamā pasaules čempionāta organizatoram, 2002. gada ziemas olimpisko spēļu galvaspilsētai Soltleiksitijai (ASV).
 
Junioriem un kadetiem šīs sacensības ir arī sezonas noslēgums.
 
 

Ja esi atradis tekstā kļūdu vai neprecizitāti, lūdzu painformē, iezīmējot kļūdaino tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Padalies ar informāciju

Related posts