Sofijai Prošinai zelts , Arčibalds Gailis astotais kadetu ieskaitē Espoo, Somijā

Šajā nedēļas nogalē Espoo Somijā norisinājās sacensības paukošānā ar špagu – dāmām, puišiem un komandu ieskaitē.

21. janvārī, pirmie uz celiņa devās Dmitrijs Doncovs, Daniils Zamkovojs un Arčibalds Gailis. 

Labāko rezultātu starp mūsu sportistiem uzrādīja Arčibalds Gailis, kurš starp 97 dalībniekiem bija visaugstākajā vietā. No apakšgrupas izkļuva ar četrām uzvārām un diviem zaudējumiem un automātiski kvalificējās T64. Cīņā par iekļūšanu T32 tika iegūts neizšķirts 4-4 pret Igaunijas sportistu.  Cīņā par iekļūšanu T16 tika izcīnīta uzvara pār Igaunijas sportistu ar 10 – 9 . Arčibalds Gailis  uzvarēja Zviedrijas sportistu ar 15-14 un iekļuva T8, bet nākamajā kārtā, cīņā par pusfinālu tika piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 9-8 pret Igaunijas sportistu. Rezultātā tika izcīnīta augstā 8.vieta. 

Daniils Zamkovojs no apakšgrupas izkļuva ar divām uzvarām un četriem zaudējumiem. Tāpēc, Daniils Zamkovojs pēc cīņās apakšgrupā, bija jāpaukojas par iekļūšanu T128 un uzvarēja ar 15-8 paukotāju no Zviedrijas. Diemžēl, tālāk par T32 neizdevās iekļūt un tika piedzīvots zaudējums pret Spāņu sportistu ar 15-11. Rezultātā izcīnīta 59. vieta.

Dmitrijs Doncovs zaudēja apakšgrupā visās cīņās un rezultātā 96. vieta. 

Par sacensību uzvarētāju kļuva Seungwon Lee no Amerikas.

Tālāk uz starta devās sieviešu komandas, kur netika pārstāvēta ar komandu no Latvijas. Uzvaras laurus plūca sieviešu komanda no Igaunijas.

Otrajā sacensību dienā uz startu devās vīru komandas un sievietes. Sacensības iesāka vīru komandas, kur dalību arī ņēma sportisti no Latvijas. Komandu pārstāvēja – Dmitrijs Doncovs, Daniils Zamkovojs, Arčibalds Gailis. Kopumā komanda ieguva 18.vietu.

Visveiksmīgākais starts padevās Sofijai Prošinai, kura no Espoo atveda Latvijai zelta medaļu. Sofija Prošina no apakšgrupas izkļuva ar piecām uzvarām, kas ļāva kvalificēties labāko T32, kur Sofija pieveica sportisti no Čīles ar 15-6. Tas ļāva turpināt arī savu uzvaras gājienu T16 pret Somijas sportisti, kuru Prošinai izdevās pieveikt ar 15-5. Viņa uzvārēja arī visas savas pārējās pretinieces – T8 uzvarēja ar 15-4 pret igauņu sportisti, tad pusfinālā Sofija tikās ar citu igauņu sportisti un uzvarēja ar 15-4. Finālā tikās arī ar sportisti no Igaunijas un veiksmīgi uzvarēja arī viņu ar 15-5.

 

Ja esi atradis tekstā kļūdu vai neprecizitāti, lūdzu painformē, iezīmējot kļūdaino tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Padalies ar informāciju

Related posts

Leave a Comment