Starptautiskās paukošanas sezonas restarts ir sācies Pirmās sacensības Budapeštā

Aizvadītajā nedēļas nogalē ,pēc pamatīga pārtraukuma, beidzot ir atsākušās starptautiskās paukošanas sacensības. Ja palūkosiet paukosana.tv iepriekšējos rakstus, tad pēdējās ziņas par sacensībām bija Eiropas Junioru un Kadetu čempionāts Porečā, pagājušā gada februārī-martā. Tas arī bija laiks, kad Eiropā sāka plosīties COVID-19 un tobrīd neviens pat iedomāties nevarēja, ka viss sports tiks apturēts uz vairāk nekā gadu.

Tā kā šogad ir paredzētās Olimpiskās spēles (kas jau tika pārceltas par gadu) un vīrusa pandēmija apturēja arī Olimpiskās kvalifikācijas sacensības , tad FIE (Starptautiskā Paukošanas federācija) ir izstrādājusi jaunu kalendāru, kas ir pielāgots šī gada situācijai, un paredz pēc iespējas mazāku ceļošanu. Pirmās sacensības šajā sarakstā bija Pasaules Kausa posms paukošanā ar zobenu , individuāli un komandās, kas notika pagājušajā nedēļas nogalē Budapeštā. Špagisti jau ir ceļā uz Kazaņu un floretisti tiksies Grand Prix Dohā vēl pēc nedēļas. 

Budapeštā zelta medaļas izcīnija korejietis Sanguks Oh un ungāriete Anna Martona. Komandu sacensībās uzvaras Polijas sieviešu un Krievijas vīriešu komandām. Diemžēl pozitīvs rezultāts arī vīrusam, kas tomēr iespruka sacensībās, un “izslēdza” vienu no Grieķijas sportistēm, kas bija kvalificējusies T64 , tāpat arī ir informācija , ka pēc sacensībām vairākiem tiesnešiem un sportistiem testa rezultāti ir bijuši pozitīvi.

Informācija par Eiropas sacensībām, šobrīd ir , ka Junioru un Kadetu čempionāts, kam bija jānotiek Serbijā ir atcelts. Eiropas zonas Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs ir paredzēts aprīļa beigās Madridē un ir apstiprināti datumi Eiropas pieaugušo čempionātam. To paredzēts aizvadīt 15-20. jūnijā Plovdivā (Bulgārija)

Tāpat arī norisināsies Pasaules Junioru un Kadetu čempionāts Kairā (Ēģipte) no 3-11.aprīlim. Tradicionāli šīs sacensības ir vislabāk apmeklētais paukošanas pasākums, kas var pulcēt līdz pat 1000 dalībniekiem , bet ņemot vērā šī gada situāciju , apmeklētības rekordus domājams , ka neredzēsim.

Foto: FIE

(Avoti: THE MAINICHI ; ATHENS 9.84)

 

 

 

 

Ja esi atradis tekstā kļūdu vai neprecizitāti, lūdzu painformē, iezīmējot kļūdaino tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Padalies ar informāciju

Related posts