Aktuālās un gaidāmās izmaiņas tehniskajos noteikumos

Paukošanas noteikumi nav statisks lielums, tāpēc vienmēr ir jāseko līdzi izmaiņām. Ar šo sezonu ir daži būtiski jaunumi, kā arī vēl šis tas tiek plānots.

  • Jauns Latvijas izlases logo

Jau no 2019. gada jūlija Starptautiskā paukošanas federācija ir apstiprinājusi Latvijas paukošanas federācijas izvēlēto jauno logo, līdz ar to visās starptautiskās sacensībās ir jāstartē ar jauno logo.

Oficiālais dokuments ir atrodams šeit

Tāpat sākot ar 2019-2020. gada sezonu ir noteiktas nopietnākas sankcijas, izslēgšana no FIE sacensībām, ja paukotājam nav nacionālās uniformas, logo uz baltajiem kostīmiem,  uzvārda un valsts uz muguras. Jaunais “penalty card” šeit.

Citāti no tehniskajiem un sacensību noteikumiem:

For all official FIE competitions, every fencer must appear on the piste with clothing conforming to the rules as follows: 1 Name and nationality, in accordance with the rules, on the back of the jacket. 2 Wearing his national uniform and logo (cf. m.25.3). Application as follows: In case of violation of this rule, the referee will eliminate the fencer at fault from the event in question. Application starting from season 2019 – 2020.

For the following events, the wearing of national strips (logos) is compulsory on both legs, optional on the arm(s) (cf. t.45.4). All the logos worn by any one fencer must be identical.
 f) Logos (national strips) worn on the national clothing must be approved by the FIE Executive Committee; they are then published on the FIE website and may thereafter be used in official FIE competitions.

Latvijas paukošanas federācijas tehniskais dokuments nosaka, ka logo ir paredzēts arī uz abām rokām. Pēc FIE noteikumiem tas gan nav obligāti. Tomēr ir jāņem vērā, ja komanda dodas uz sacensībām, tad ir jābūt visiem kostīmiem vienādiem. Uz elektrovestes logo nedrīkst būt (tas attiecas uz zobenistiem).

 

  • Maskas

Maskas jaunā stiprinājuma sistēma ir obligāta jau no 2018-2019. gada sezonas. Tāpēc, ja kādam vēl ir saglabājusies vecā, tad uzlabojumi ir jāveic ar steigu. Un ne tikai lai atbilstu noteikumiem, bet arī personīgās drošības labad. Viena nianse gan ir, ja vēlaties jauno stiprinājumu pielikt vecajai maskai, tad to atļauts ir darīt tikai maskas ražotājam, mājražojumi un citu ražotāju stiprinājumi netiek akceptēti.

Zemāk attēlā iemesli, kāpēc tika veiktas izmaiņas maskām.

  • Izmaiņas sākot no 2020-2021. gada sezonas : caurspīdīgi vadu konektori

No nākamās sezonas ir noteikts, ka vadu konektoriem obligāti ir jābūt caurspīdīgiem. Testa režīmā FIE izsniedza jaunos vadus paukotājiem Pasaules čempionātā Budapeštā. Šāda tipa vadus vairāki ražotāji jau piedāvā.

Oficiālā informācija šeit

Noteikumu izmaiņas attieksies arī uz 2020. gada Junioru un Kadetu pasaules čempionātu un uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm, kur gan atbilstošus vadus piegādās un paukotājiem izsniegs FIE.

 

  • Plānotās izmaiņas: maragena asmens obligāts zobenā

Sakarā ar to, ka zobenisti ļoti cītīgi lauž asmeņus pēdējos čempionātos, tehniskā komisija plāno ieviest obligātu prasību, ka arī zobena asmenim ir jābūt no maragena. Tas gan ir plānots tikai pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm. Visdrīzāk, ka līdz tam jau visus parastos asmeņus paspēsiet salauzt.

 

Ja esi atradis tekstā kļūdu vai neprecizitāti, lūdzu painformē, iezīmējot kļūdaino tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Padalies ar informāciju

Related posts