Kā pareizi rūpēties par savu paukošanas inventāru

        Kā pareizi tīrīt un rūpēties par savu paukošanas inventāru

Tavs paukošanas inventārs ir ļoti svarīga sporta sastāvdaļa – tu to valkā katru reizi, kad uzej uz celiņa! Ir svarīgi, ka tavs inventārs ir labākajā formā, kad sacenties un trenējies, lai nodrošinātu tavu drošību un noturētu uzmanību uz pašu svarīgāko- tavu paukošanu!

       Uzglabā paukošanas inventāru vēsā, sausā vietā.

Noteikti izņem visu savu inventāru ārā no somas un izžāvē pēc katras lietošanas reizes. Tas ir labākais veids kā novērst pelēšanu, kas vājinās audumu un izraisīs nepatīkamas smakas. Piedevām, atstājot elektrisko vesti un maskas elektrisko lejas daļu somā, tu riskē ar to, ka elektriskajā materiālā radīsies bojājumi. Balto tērpu ir pietiekami vienkārši uzkārt to uz krēsla atzveltnes, bet elektriskajam materiālam būs nepieciešams īsts pakaramais.

       Neturi sasvīdušu inventāru somā.

Turot savu inventāru visu laiku somā, radīsies nevien nepatīkamas smakas, bet arī samazināsies inventāra mūža ilgums. Ja tev ir nepieciešams uzglabāt savu elektrisko vesti somā uz ilgāku laiku, piemēram, pēc sacensībām, kad ir jābrauc ar autobusu vai jālido ar lidmašīnu, pārliecinies, ka ļauj tam pāris minūtes apžūt, pirms saloki to un liec savā paukošanas somā. Iemetot savu elektrisko vesti somā, tā drīz varētu neiziet ieroču pārbaudi. Ja tavs pārējais tērps joprojām ir slapjš, tad somā turi savu elektrisko inventāru pēc iespējas tālāk no slapjā inventāra. Ja ļoti steidzies, tad vari izmantot matu žāvētāju uz pāris minūtēm, lai paātrinātu žūšanas procesu, bet izvairies žāvēt elektrisko vesti ar karsto režīmu.

       Turi asmeņus tālāk no pārējā paukošanas inventāra.

Jebkurš asmens var sākt rūsēt, ja tiek pakļauts mitruma ietekmei. Tā ir lielākā problēma, kas tev radīsies. Kaut gan ar nelielu piepūli ir iespējams izvairīties no rūsas pirms tā sāk paātrināt asmeņu lūšanu. Neglabā ieročus kopā ar citu sasvīdušo paukošanas inventāru. Mitrums un sāls tavā somā liks asmeņiem rūsēt un, ja tie nonāks kontaktā ar drēbēm, tas izraisīs paliekošus pleķus uz tava baltā inventāra. Vairums paukošanas somu šī iemesla dēļ ir divi nodalījumi. Vienmēr atdaliet ieročus no pārējā paukošanas inventāra. Parasti visām somām ir divi nodalījumi. Lielāko labāk lietot priekš slapjā inventāra. Ja ir nepieciešams drēbes turēt vienā nodalījumā ar asmeņiem, tad tos labāk ir ievietot gumijas trubiņās. Uzglabājot šajās trubiņās asmeņus, tie mazāk locīsies. Tā ir laba ideja pat, ja inventārs tiek sadalīts divos nodalījumos. Ja gribās pastrādāt vairāk, tad ir iespējams apstrādāt asmeņus ar uz lupatas  uzsmidzinātu WD-40 un tad ar citu tīru lupatu atkal notīrīt. To var darīt reizi mēnesī.

       Satin savus paukošanas vadus.

Lai izvairītos no vada bojājumiem, kas varētu radīt nekontaktu, ir nepieciešams satīt vadus. Satīšana novērsīs iespējas, ka vads varētu kaut kur aizķerties un tikt bojāts, tāpat arī nebūs jārokas vadu murskulī, lai atrastu to, kas nepieciešams. Vienkāršākais veids ir salikt kopā divnieku un trijnieku, brīvo vada galu ar jau savienoto divnieku un trijnieku, atkārtot pēdējo darbību, beigās aptīt brīvi palikušo krokodila vadu apkārt satītā vada viducim. Nekad neglabā vadus plastmasas maisā, kas samazinātu spēju tiem izžūt. Vislabāk vadus turēt no drēbes veidotā maisā vai spilvendrānā.

         Paukošanas inventāra tīrīšana.

Vienalga cik labi tu uzglabā savu inventāru, agri vai vēlu tev būs nepieciešams to tīrīt.

       Paukošanas inventāra mazgāšana 10 soļos.

Diemžēl lielākā daļa paukošanas inventāra ir jāmazgā ar rokām.

  1. Sāc ar lielu spaini (parasti ar tilpumu 20 l, bet var būt arī vairāk vai mazāk)
  2. Piepildi spaini līdz pusei ar vēsu vai istabas temperatūras ūdeni. Pievieno jebkādu mazgāšanas līdzekli, kuru izmanto veļas mazgāšanai.
  3. Aiztaisi visas lietas (ravējslēdzēji u.c.) un tad ievieto tās ūdenī.
  4. Iemērcē izvēlēto inventāra daļu uz pāris minūtēm, lietojot nelielas kustības, lai ūdens iekļūtu visās vietās. Izvairies no beršanas un un griešanas, kas var sabojāt tavu inventāru.
  5. Novērsies šausmās, kad ūdens paliek melns.
  6. Ielej spainī tīru ūdeni. Atkārto procesu.
  7. Pamērcē pāris minūtes (vai ilgāk, ja vēl ir netīrs).
  8. Pilnībā izskalo kamēr visas putas ir izskalojušās. Tad izskalo vēlreiz, lai būtu drošs. Šim procesam ļoti labi der izlietne, bet var arī pildīt un izliet ūdeni no spaiņa.
  9. Ja neesi drošs, ka visas putas ir pazudušas aposti priekšmetu un pārliecinies, ka mazgāšanas līdzeklis vairs nav saožams.
  10. Uzliec inventāru uz pakaramā vai izklātu uz sausa dvieļa. Kad izkar inventāru atceries, ka no tā sākumā pilēs, tāpēc skaties, kas ir apakšā.

Neliec savu paukošanas inventāru žāvēties tiešos saules staros, jo tas var likt iziet krāsai un UV stari var novājināt auduma šķiedras. Ja ir nepieciešams noņemt traipus tu vari ieberzēt vajadzīgajā vietā balināšanas līdzekli pirms mazgāšanas.

Kā arī nekad nelieto auduma mīkstinātāju uz lipekļiem, piemēram, biksēm virs rāvējslēdzēja, jo tas var likt abām pusēm nelipt kopā. Lai novērstu šo problēmu, pirms mazgāšanas salipini abas daļas kopā, lai tās neberzētos pret cita materiāla virsmu. Vienmēr pārbaudi birku iekšpus inventāra, lai zinātu specifiskos mazgāšanas norādījumus.

         Elektriskās vestes mazgāšana.

  1. Elektriskā veste ir jāmazgā ar rokām un jālieto veļas mazgājamais līdzeklis bez hlora. Der daudzi mazgāšanas līdzekļi. Pārliecinies, ka tas ir 100% bez hlora (hlors var izraisīt pilnīgu elektrovestes sabojāšanos jau pēc pirmās mazgāšanas reizes).
  2. Var izmantot neilona birsti, lai tiktu vaļā no zaļajiem traipiem.
  3. Pievienojot mazgāšanai amonjaku, tas ļaus šķīdināt sāli, kas ļaus inventāram kalpot ilgāk.
  4. Ļoti rūpīgi izskalojiet.
  5. Atstājot jebko citu uz elektriskās vestes izņemot ūdeni to sabojās.
  6. Izkar žāvēties vai noliec prom no tiešiem saules stariem.

Ievēro arī ražotāja dotos ieteikumus! Un divreiz padomā vai elektrovesti tiešām ir nepieciešams mazgāt, jo mazgāšana neizbēgami samazinās tās funkcionālo mūžu.

            Baltā inventāra mazgāšana- lielā veste, mazā veste, bikses, cimdi.

Ir divu veidi baltie materiāli. Lētākais inventārs parasti ir taisīts no kokvilnas, kamēr dārgākie (visbiežāk FIE) ir poliestera šķiedru maisījums. Pirms mazgāšanas pārbaudi kurš materiāls ir tev!

  1. Mazgā veļasmašīnā ar aukstu ūdeni. Liec klāt veļas mazgājamo līdzekli bez hlora.
  2. Nelieto karsto ūdeni.
  3. Dažus cimdus nevajadzētu likt veļasmašīnā, ja tie ir no ādas. Pārbaudi birku!
  4. Izkar žāvēties vai noliec sausā vietā, kur neiespīd tiešie saules stari.

            Maskas mazgāšana.

Daži paukotāji uzskata, ka paukošanas maskas ir ērti un viegli mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Lai gan tā ir taisnība līdz noteiktai pakāpei, atkārtota mazgāšana trauku mazgājamā mašīnā liek maskai nolietoties daudz ātrāk un samazinās tās mūžs.

    1. Mazgā izlietnē ar rokām, lietojot mazgāšanas līdzekli bez hlora.
    2. Izvairies lietot birstes, jo tas liks pasliktināties polsterējumam. Maskas mazgāšana, izmantojot tikai rokas, ir pareizais ceļš.
    3. Rūpīgi izskalo. Ziepes, kas ir palikušas uz maskas, var nonākt tavās acīs, kad tu sāksi svīst.
    4. Maskām, kurām ir noņemama elektriskā daļa, ir jānoņem tā pirms mazgāšanas un katra lieta jāmazgā atsevišķi.
    5. Izžāvē, neliekot tiešos saules staros.          

            Rūsas noņemšana no asmeņiem.

Tas, kas tika minēts iepriekš, ļaus izvairīties no asmeņu rūsēšanas, bet tas ir ļoti iespējams, ka kādā brīdī būs nepieciešams pacīnīties ar sarūsējušiem asmeņiem.

  1. Lai noņemtu, berzē asmeni ar gludāko smilšpapīru.
  2. Kad uz asmeņa vairs nav palikusi rūsas, ieeļļo to un noslauki to, kā iepriekš minēts rakstā.

            Apavu mazgāšana.

Tev būs nepieciešams apavus mazgāt pāris reizes gadā vai tik daudz, lai nebūtu sliktas smakas.

            Lūk šādi:

  1. Samaisi nelielu daudzumu silta ūdens ar ziepēm.
  2. NEKĀDĀ gadījumā negremdē apavus.
  3. Iegremdē sūkli vai auduma gabalu ūdenī ar ziepēm un izžmiedz to, lai tas paliktu tikai nedaudz mitrs.
  4. Rūpīgi slauki apavu iekšpusi un ārpusi.
  5. Ļauj nožūt pilnībā (var aizņemt vairākas dienas, tāpēc plāno uz priekšu).

            Cik bieži ir nepieciešams mazgāt savu inventāru?

Protams, ir nepieciešams sākt domāt par mazgāšanu, ja inventārs sāk izdalīt nepatīkamas smakas un sāk palikt raupjš. Tas būs atkarīgas no tavas ožas, no apkārtējo reakcijas, kā arī no tā cik bieži tu lietosi savu inventāru. Būtu ieteicams savu inventāru mazgāt vismaz reizi mēnesī, lai apģērbā neuzkrātos nepatīkamas baktērijas.

            Tas nenozīmē, ka inventārs ir jāmazgā katru reizi, kad tev ir bijis treniņš, tas tikai liks tam nolietoties ātrāk.

Ceru, ka šajā rakstā uzzināji ko jaunu par paukošanas inventāra uzturēšanu. Ja tu sekosi līdzi šiem norādījumiem, tavs inventārs ne tikai vienmēr būs svaigs, bet tu arī pagarināsi dzīvi katram inventāra priekšmetam, kas tev pieder.

Un atceries, rūpes par inventāru ir arī rūpes par tavu drošību un komfortu treniņu un sacensību laikā.

 

Materiālu sagatavoja TTTT

 

Ja esi atradis tekstā kļūdu vai neprecizitāti, lūdzu painformē, iezīmējot kļūdaino tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Padalies ar informāciju

Related posts