Kadeti noslēdz individuālās sacensības Fodžā ar mēģinājumu tikt uz pjedestāla

Ja aktīvi sekojat līdzi paukošanai, tad noteikti jau būsiet pamanījuši, ka Itālijas pilsētā Fodžā no 22.februāra līdz 3.martam norisinās Eiropas kadetu un junioru čempionāts paukošanā. Šobrīd, kad ir noslēgušās individuālās sacensības kadetiem, paukosana.tv piedāvā nelielu pārskatu par aizvadītajiem startiem.

22.februārī , sacensību pirmajā dienā, programmā bija florete zēniem un zobens meitenēm. Floretes disciplīnā Latviju pārstāvēja Jegors Aleksejenko, kam sacensības beidzās jau pēc kvalifikācijas. Ar vienu uzvaru bija par maz, lai tiktu tālāk , un attiecīgi 65.vieta.  Čempiona titulu izcīnija Vācijas sportists Arvens Borovjaks . Zobena disciplīnā , Annai Mikuļevičai , trīs uzvaras un trīs zaudējumi kvalifikācijā, kas bija pietiekami, lai kvalificētos DE . Tomēr jau pirmajā cīņā zaudējums polietei Zuzannai Lienkevicai ar rezultātu 14:15 , un kopvērtējumā 34.vieta. Eiropa čempiona titulu izcīnija turciete Nisanura Erbila. Ja par zobenistiem, varam priecāties, ka viņi mums ir, un cenšas uzrādīt vismaz vidējus rezultātus Eiropas mērogā, tad diemžēl par rezultātu floretē ir sarūgtinājums. Jo vēl nemaz ne tik sen, 2016.gadā, Latvijas junioru izlase ieguva 4. vietu pasaules čempionātā. Pateicoties federācijas nespējai radīt funkcionējošu sistēmu, izveidot lokālo atlasi un sakārtot paukošanas vidi, iznākums ir tāds, ka šobrīd floretes disciplīnā ne pieaugušo, ne junioru konkurencē puišiem nestartē neviens sportists. Un arī kadetu konkurencē šķiet labākus rezultātus neredzēsim tik drīz.

 

23. februārī , no Latvijas pārstāvjiem, startēja tikai Nellija Mihejeva, špaga. Kvalifikācijas sacensībās trīs uzvaras un trīs zaudējumi, pietiekoši, lai turpinātu cīņas DE. Un tur tad neliels pozitīvs pārsteigums, 2 pārliecinošas uzvaras, 15:7 pret Karolu Maccagano (Itālija) un 15:11 Patrīciju Proksikuvu (Čehija). Špagisti nemaz tik bieži nestartē augsta līmeņa sacensībās, un attiecīgi arī sacensību pieredze nav tik liela, tāpēc gatavošanās process pirms sacensībām nometnē Igaunijā ir bijis veiksmīgs. Kopvērtējumā augstā 16.vieta. Čempiona titulu špagā meitenēm izcīnija Ezstere Muhari (Ungārija). Zobena disciplīnā zēniem, kur neviens no mūsējiem nestartēja, triumfēja Itālija ar pilnu medaļu komplektu, pirmajā vietā Emanuele Nardella.

24. februārī startēja špaga zēniem un florete meitenēm. Špagā 39. vieta Gļebam Čaikovskim, ar četrām uzvarām un diviem zaudējumiem kvalifikācijā un zaudējumu pirmajā DE cīņā serbam Jovanam Jovanovičam ar rezultātu 10:15. Dmitrijs Ņikuļins tikai ar vienu uzvaru kvalifikācijā DE nekvalificējās un palika 95. vietā. Čempiona tituls Dmitrijam Tolasovam (Krievija).

Ja no špagistiem arī neko vairāk negaidījām, tad individālo sacensību noslēguma dienā bija paredzēts arī neliels “saldais ēdiens”, florete meitenēm. Pagājušā gada Eiropas čempionātā meitenes, komandu sacensībās izcīnija 4.vietu un arī šo sezonu iesāka ļoti pārliecinoši, vairākkārt izcīnot godalgotas vietas. Un arī šoreiz par pozitīvu noskaņojumu parūpējās Jekaterina Solodkiha, mēģinot tikt uz pjedestāla. 5. vieta Eiropas čempionātā , tas šobrīd ir vēsturiski augstākais individuālais rezultāts Latvijas sportistiem. Kvalifikāciju Solodkiha aizsāka, kā ierasts pārliecinoši, bez neviena zaudējuma. Arī turpinājumā trīs pārliecinoši uzvarētas pretinieces : Tessa Kostere (Nīderlande) 15:7, Dorja Blazik (Horvātija) 15:6, Emilija Korbu (Rumānija) 15:8. Diemžēl vienu soli līdz pjedestālam šo ieskrējienu apturēja Ērika Nekifora (Ungārija) ar 10:15 . Ungāriete kopvērtējumā izcīnija otro vietu, finālā piekāpjoties mājiniecei Matildei Kalvanesei. Uz celiņa protams arī Emīlija Maslobojeva, viens zaudējums, četras uzvaras kvalifikācijā un viena pārliecinoša uzvara DE ar 15:6 pret Renē Ojmann (Vācija) un tikpat pārliecinošs zaudējums nākamajā cīņā ar Alīnu Polozjuku no Ukrainas ar 15:2. Kopvērtējumā 23.vieta. Jutas Mālnieces pretiniekiem gan šoreiz palīdzēja saaukstēšanās, četras uzvaras un divi zaudējumi kvalifikācijā bija pietiekami, lai turpinātu sacensības, tomēr jau pirmajā DE cīņā spēki bija galā un zaudējums Nikolai Eros no Izraēlas 15:7. Kopvērtējumā 40.vieta. To ,ka ceļš uz virsotnēm paukotājiem ne vienmēr ir rozēm kaisīts, šorez pierādīja Olga Sitova, kas pamanījās zaudēt visas cīņas kvalifikācijā, un palika tikai 80.vietā.

Jau 26.februārī floretistes būs atpakaļ uz celiņa, lai cīnītos komandu sacensībās, ko gadām ar nepacietību. Kā arī Jekaterina Solodkiha, Juta Mālniece un Emīlija Maslobojeva piedalīsies Eiropas junioru individuālajās sacensībās, kas paredzētas 1.martā.

 

Foto: EFC , Bizzi team  un treneru, sportitistu arhīvs

Ja esi atradis tekstā kļūdu vai neprecizitāti, lūdzu painformē, iezīmējot kļūdaino tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Padalies ar informāciju

Related posts