Meitenes nostiprina pozīcijas Eiropas kadetu paukošanas elitē

12-13. janvāri, Poznaņā (Polija) norisinājās kārtējās Eiropas kadetu ieskaites sacensības, Ādama Mickeviča Universitātes kausa izcīņa paukošanā. Latvijas vadošā paukotāju komanda (Juta Mālniece, Jekaterina Solodkiha, Emīlija Maslobojeva) izcīnija godalgoto 2.vietu, veiksmīgi iesākot jauno, 2019. gadu. Šis panākums gan nav nekāds pārsteigums, jo kā vakar paukosana.tv raksīja, tad Juta Mālniece izcīnija  3.vietu individuālajās sacensībās un arī sezonas sākumā Šamorinā (Slovākija) meitenes ir kāpušas uz goda pjedestāla.

Sacensībās piedalījās kopumā 37 komandas, tai skaitā 2 komandas no Latvijas , Latvia 1 (Malniece, Maslobojeva, Solodkiha) un Latvia 2 (Parhomenko, Ramane-Bendika, Sinkovica, Sitova ). Skaitliskais pārsvars bija mājiniecēm, kas startēja ar 8 komandām.

6. vieta Eiropas ranga tabulā nodrošināja Latvijas 1 komandai automātisku kvalificēšanos T32 un mazliet bija jāpagaida līdz Nīderlandes un Zviedrijas paukotājas izlems, kuras tad stāsies pretī Latvijai. Nepaveicās zviedrietēm, un cīņā par T16 viņas tika sagrautas ar rezultātu 45:13. T16 priekšā stājās viena no Polijas komandām, rezultāts 45:20 un satikšanās ar vēl vienu Zviedru komandu, kas arī tika veiksmīgi uzvarēta ar rezultātu 45:24. Pusfinālā tikšanās ar Rumānijas komandu, un pārliecinoša uzvara ar rezultātu 44:20. Finālā tikšanās ar Polijas labāko komandu. Cīņa uzsākās līdzīgi, bet cīņas vidū notikumus uz celiņa savā kontrolē pārņēma mājinieces un izvirzījās vadībā. Priekšpēdējā duelī Jutai Mālniecei izdevās atgūt 5 punktus, bet diemžēl ar to nepietika. Finālā polietes svinēja uzvaru ar 42:38.

Topošajai kadetu rezervei Latvija 2, kas sacensībās bija izlikta ar 23. numuru (44. vieta Eiropas ranga tabulā) zaudējums jau pirmajā cīņā ar Ungāriju (13. vieta Eiropas ranga tabulā) 22:45 un 24.vieta sacensību kopvērtējumā.

Meiteņu rezultāti ļauj cerīgi skatītes uz iespējām Eiropas kadetu un junioru čempionātā, kas šogad notiks Itālijas pilsētā Fodžā. Jāatgādina, ka pagājušajā gadā meitenes palika tikai vienu soli no pjedestāla Sočos izcīnot 4.vietu. 

Sacensību oficiālie rezultāti : http://fencingscore.pl/tournaments/2019pepoznan/index.htm

Foto: Paukosana.TV, treneru sportistu arhīvs

Ja esi atradis tekstā kļūdu vai neprecizitāti, lūdzu painformē, iezīmējot kļūdaino tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Padalies ar informāciju

Related posts